Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Image001 Image002 Image003 Image004 Image005 Image006 Image007 Image008 Image009 Image010 Image011 Image012 Image013 Image014 Image015

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej

gwiazda betlejemskaJeszcze do niedawna gwiazda betlejemska (poinsecja) uprawiana była tylko w szklarniach na kwiat cięty, obecnie jest jedną z bardziej znanych roślin pokojowych.

Euphorbia pulcherrina jest rośliną dnia krótkiego – zakwita i wytwarza liście przykwiatowe przy krótkim 10 – godzinnym dniu. Więcej światła hamuje tworzenie kwiatów, a pobudza rozwój liści.

Miejsce uprawy : potrzebuje dość dużo światła ( ale nie bezpośredniego nasłonecznienia) i ciepła (18 - 25 stopni Celsjusza). W zimie kiedy kwitnie wystarcza jej temperatura 18 stopni. Po przyniesieniu do domu liście poinsecji często żółkną i opadają – jest to skutek niedostatku światła i suchego powietrza (centralne ogrzewanie).

Czytaj więcej...

Jesienne nawożenie

jesienne prace w ogrodzieLato powoli odchodzi, a jesień to dobry czas, aby przygotować rośliny do zimy i wiosennego startu. Drzewa i krzewy zawiązują pąki kwiatowe na następny sezon już na przełomie lata i jesieni. Jeśli więc w tym czasie dostarczymy roślinom odpowiednich składników to wzmocnimy ich kwitnienie i owocowanie w następnym roku.

Nawozy jesienne zawierają zmniejszoną ilość azotu, aby nie pobudzać roślin do wzrostu. W swoim składzie mają za to duże ilości fosforu i potasu, dzięki którym rośliny dobrze przezimują, ale również wspomagają ich tolerancję na niedobór wody i składników pokarmowych. W okresie jesiennym dobrym nawozem jest także obornik, który oprócz składników mineralnych posiada także masę organiczną, a z niej w glebie powstaje próchnica.

Czytaj więcej...

Poradnik uprawy Funkii

FunkiaFunkie (łacińska nazwa Hosta) są to długowieczne byliny. Mogą rosnąć na jednym miejscu i 100 lat, jednak w związku z tym osiągają dojrzałość w wieku 6-9 lat w zależności od odmiany. Są wśród nich olbrzymy jak i miniaturki. Młode rośliny bardzo często nie przypominają dorosłych egzemplarzy (mogą mieć inne kolory, inny kształt i fakturę liścia ). Szczególnie dotyczy to odmian niebieskich. Młode sadzonki tych odmian są w zasadzie zielone lub lekko zielono-niebieskie.

Wiele odmian o liściach zielonych z żółtym środkiem lub żółtych z zielonym marginesem, (np. Gold Standard, Paradigm, Color Glory) wczesną wiosną jest całkowicie zielona i dopiera pod wpływem światła, pojawia się kolor żółty.

Czytaj więcej...

Kosiarka - jaką wybrać ?

kosiarka-oleomacWłaściciele kosiarek zazwyczaj  wypowiadają się na ich temat nie kryjąc emocji i często podkreślają, że mają do czynienia  z rozwiązaniami, którym warto poświęcić sporo czasu. Możemy się z nich podśmiewać, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że do wyboru kosiarki należy przygotować się z pewną starannością, tak dla dobra samego trawnika, jak i własnych nerwów.

Po pierwsze – wysokość koszenia

Koszenie trawnika to prosta czynność, którą możemy wykonać bez problemu? Niestety, równie optymistyczne założenie zazwyczaj wcale nie chce sprawdzać się w praktyce.

Warto zatem zaufać osobom, które radzą, aby skracać go maksymalnie o jedną trzecią jego wysokości, wtedy bowiem można liczyć na to, że trawa będzie rosła równomiernie, a kolejne koszenia będą coraz mniej skomplikowane.

Czytaj więcej...

Kontakt z Nami

Email :
Temat :
Treść :

Dane Kontaktowe

Centrum Ogrodnicze „Marman”

Katarzyna Kluczyńska

ul. Kcyńska 141

62-100 Wągrowiec

Telefon + 48 67 262 41 00

GSM      + 48 692 492 340

NIP  7661619065

REGON 572054576

http://marman.pl

marman.kluczynska@interia.pl 

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piątek 

08.00 - 19.00

Sobota         

08.00 - 16.00

 

 pscomarman

Social Media

facebook     youtube     googleplus     Pinterest

   Realizacja - Fidel.pl