Czym wykonać nawożenie trawników, by były bujne i zielone?

Piękna, gęsta, ciemnozielona trawa, to marzenie każdego właściciela domu i ogrodu. Pozostawienie roślin samym sobie nie wchodzi w grę, jeśli interesuje Cię atrakcyjny widok trawnika. Żeby taki efekt uzyskać, niezbędne jest nawożenie trawników specjalnymi produktami, które ochronią go i wzmocnią. Sprawdź, co sprawdzi się u Ciebie.

Nawozy granulowane najprostsze w użyciu

Wystarczy rozsypać środek po trawniku, aby ten przez 30 dni uwalniał składniki odżywcze. Jego niewątpliwą zaletą jest też fakt, że nadaje się do stosowania przez cały okres wegetacji rośliny. Nawożenie trawników tym produktem należy wykonywać, gdy masz do czynienia z suchymi źdźbłami trawy. Pozwoli to uniknąć przyklejenia granulek w nieodpowiednim miejscu. Po rozłożeniu preparatu na całości powinieneś podlać trawę, dzięki czemu granulki mają szansę się rozpuścić. Potrzebują do tego kilku dni.

Nawożenie trawników środkami w płynie

Preparaty tego typu stosowane są bezpośrednio na źdźbła, przez co efekt będzie szybciej zauważalny. Ponieważ jednak działają dość krótko, cały proces nawożenia trawników trzeba powtarzać co kilka lub kilkanaście dni. Przed podlewaniem dokładanie wymieszaj zawartość butelki, by połączyć ze sobą rozwarstwione składniki. Konieczne jest dokładne odmierzenie ilości produktu, co nie doprowadzi do przenawożenia rośliny. Jeśli Twoja trawa zacznie zmieniać kolor lub w niektórych miejscach znikać, to znak, że stosujesz za dużo preparatu.

Renowacja zniszczonego trawnika

Czasami, mimo wiedzy na temat nawożenia trawników, można doprowadzić do jego osłabienia i częściowego wypalenia. Wtedy warto zainwestować w preparat do renowacji, który pozwoli szybko zlikwidować ubytki. Taki środek składa się z mieszanki traw o szybkim odroście początkowym. To przydatne rozwiązanie w przypadku często uczęszczanych fragmentów zieleni. Warto też sięgnąć po gotowe, sprasowane renowatory marki Campo, które wystarczy podlać i ugnieść, aby połączyły się z glebą i wypełniły puste miejsca.

Nawozy organiczne, które pozwolą uzyskać cenną próchnicę

Nawet gdy nawożenie trawników wykonujesz regularnie, raz na kilka lat warto postawić na środki organiczne. Pozwolą one użyźnić glebę i zwiększą zawartość substancji organicznych. Tego typu kompost lub obornik warto rozsypywać wiosną lub jesienią, co trzy-cztery lata. Bezpośrednio po rozgrabieniu trzeba podlać całość. Cały proces pielęgnacyjny pozwoli Ci cieszyć się piękną i gęstą trawą przed długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl