Jak dbać o trawnik? Cenne wskazówki i uwagi

Jeśli wokół swojego domu posiadasz nawet niewielki teren, a może wręcz przeciwnie – jest to wielki, wspaniały ogród, to powinieneś zadbać o swój trawnik. Ładny, zadbany trawnik to podstawa dobrego, pięknego ogrodu. Dlatego właśnie powinieneś dowiedzieć się jak dbać o trawnik, a następnie poznane wskazówki jak najszybciej wprowadzić w życie. Żywy, piękny, soczyście zielony trawnik to wizytówka twojego ogrodu, dlatego powinieneś naprawdę zwrócić uwagę na jego wygląd. Jednak pojawia się pytanie – jak tego dokonać? Co zrobić, by nie był suchy, pożółkły i ciągle zarośnięty? Wystarczy zapoznać się z tymi informacjami, a twój trawnik już zawsze będzie wyglądać dobrze przy odrobinie wysiłku.

Jak dbać o trawnik – dlaczego jest to ważne?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś jak dbać o trawnik, to teraz masz okazję dowiedzieć się, co właściwie jest ważne w jego pielęgnacji. Dobrze zadbany trawnik może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany, a odpoczynek w twoim ogrodzie na pewno stanie się przyjemniejszy. Zapach świeżo skoszonej trawy to coś, co uwielbia każdy, dlatego również warto, jest to robić. W krótszej trawie jest również mniejsze prawdopodobieństwo na złapanie kleszczy, które są niezwykle niebezpieczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli w twoim ogrodzie przebywają dzieci bądź zwierzęta. Dzieci lubią bawić się na trawie, natomiast psy często się w niej tarzają, dlatego dla własnego bezpieczeństwa powinieneś dbać o poziom trawy w twoim ogrodzie.

Jakie są ważne kroki, na które należy zwrócić uwagę?

Jak dbać o trawnik, tak by zawsze wyglądał cudownie? Po pierwsze jest to wspomniane już wcześniej koszenie trawy. Powinieneś pamiętać o jej regularnym przystrzyganiu, ponieważ metoda mniej, ale częściej, o wiele bardziej sprawdza się w tej kwestii. O czym jeszcze należy pamiętać? Nawożenie jest równie ważne, co koszenie. Specjalne mieszanki nawozów możesz zakupić w sklepach ogrodniczych. Zwróć uwagę na to, aby zawierały w sobie fosfor, azot, a także potas. Poza tym ważnym elementem nie możesz zapomnieć oczywiście o regularnym podlewaniu trawnika, możesz do tego użyć dobrej jakości zraszaczy lub systemów nawadniających. Oczywiście częstotliwość tej czynności zależy głównie od tego, jaka jest temperatura, a także od wilgotności. Możesz jednak łatwo sprawdzić, czy trawa potrzebuje więcej wody – wystarczy sprawdzić jej kolor, jeśli ma niebiesko-szare zabarwienie, a liście gdzieniegdzie zaczynają się zwijać, to warto dostarczyć im wody. Obecnie ten proces jest dość łatwy do przeprowadzenia, a możesz go nawet zautomatyzować i jedynie ustawić częstotliwość i obfitość podlewania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl