Dr. Ogrodnik - Mikoryza Kwasolubna nawóz 1kg

Dostępność: brak towaru
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: 1326-57807

Opis

DOKTOR OGRODNIK MIKORYZA DO ROŚLIN KWASOLUBNYCH

W uprawie drzew i krzewów iglastych, a także borówki wysokiej, rododendronów, azalii, wrzosów, wrzościów i innych roslin kwasolubnych ważną rzeczą jest zapewnienie stałego dobrego podłoża, które stworzyłoby korzystne warunki dla systemu korzeniowego, a tym samym dla całej rośliny.

Mikoryza to powszechnie występujące zjawisko w przyrodzie oznaczające współpracę korzeni roślin i grzybów symbiotycznych.

Taka współpraca przynosi obu partnerom niemało korzyści, grzyby produktywniej pobierają z gleby sole mineralne, a w zamian otrzymują od rośliny produkty asymilacji.

Jednak w trakcie zmiany naturalnego siedliska i przesadzenia w inne miejsce roślina traci kontakt ze swymi partnerami i jej rozwój może zostać zahamowany. Objawami takiego stanu są choroby, podsychanie aż do całkowitego obumarcia rośliny.

Szczepionka mikoryzowa mieści w swym składzie ogromną liczba grzybów symbiotycznych i innych pożytecznych drobnoustrojów pochodzących z krajowych ekosystemów i wykazujących dużą aktywność i zgodność symbiotyczną.

Wprowadzenie do gleby tych mikroorganizmów w otoczenie uprawianych roślin bezsprzecznie polepsza ich kondycję i pozwala uniknąć "szoku " zmiany stanowiska. Szczepionka mikoryzowa ma odporność min 12 miesięcy i może być przechowywana w temp. Pokojowej.

efektywność:

opakowanie 1kg wystarczy pod ok. 20 roślin

Termin wykorzystywania: od marca do końca września

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl