Keeper Ogród 50ml Ochrona 3 mc przed chwastami

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 22,90 zł 22.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 76B1-58985

Opis

Keeper Ogród

Jest nowoczesnym preparatem przeznaczonym do zwalczania trudnych chwastów na nieutwardzanych podjazdach, ścieżkach i dróżkach. Może być stosowany wokół drzew i krzewów ozdobnych.

Środek działa dwufazowo. Substancja czynna zawarta w preparacie zwalcza trudne chwasty takie jak perz właściwy, chwastnica jednostronna oraz wiechlina. Druga z substancji zawarta w preparacie (diflufenikan) tworzy niewidzialną barierę i zabezpiecza ochroniony teren przed wzrostem chwastów. Ochrona trwa nawet do 3 miesięcy.

Zawartość substancji biologicznie czynnej: diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) - 40 g/l (3,44%) glifosat, sól izopropyloamoniowa (związek z grupy pochodnych kwasu fosfonowego) - 337,5 g/l (29,02%)

Preparat należy stosować od marca do czerwca. W okresie intensywnego wzrostu chwastów. Na chroniony teren należy rozpylać rozcieńczony środek za pośrednictwem opryskiwaczy ogrodniczych.

Środek należy stosować na obszarze nieprzekraczającym 500m2. Zalecana jednorazowa dawka preparatu wynosi 4,5ml na 10m2. Maksymalnie, w sezonie wegetacyjnym, należy wykonać jeden zabieg preparatem.

Zawarta w preparacie Keeper Ogród substancja czynna (Glifosat) jest pobierana przez zielone części rośliny (liście, pędy oraz niezdrewniałą korę). Wykazuje działanie systemiczne. Oznacza to, że przemieszcza się wraz z sokami po całej roślinie docierając do podziemnych części i korzeni. Preparat powoduje zahamowanie syntezy aminokwasów aromatycznych prowadząc do dysfunkcji komórek i w konsekwencji zamierania rośliny. Pierwsze objawy widoczne są już po 7 dniach od zastosowania.

Chwasty jednoliścienne:

perz właściwy, chwastnica jednostronna, wiechlina roczna, wiechlina zwyczajna

Chwasty dwuliścienne:

tasznik pospolity, gwiazdnica pospolita, komosa biała, żółtlica drobnokwiatowa, rumianek pospolity, maruna bezwonna, niezapominajka polna, starzec zwyczajny, mniszek lekarski, jasnota purpurowa, wierzbówka kiprzyca, babka lancetowata, rdest ptasi, rdest plamisty, krwawnik pospolity, ostrożeń polny, mlecz zwyczajny, bodziszek porozcinany, kończyna biała

Dawkowanie: 45ml na 5l wody na 100m2

Z uwagi na długotrwałe działanie preparatu na powierzchni gleby nie polecamy stosowania preparatu Keeper w przydomowych ogrodach warzywnych oraz na plantacjach roślin owocowych. Nie należy stosować preparatu wokół hortensji oraz róż. Przez okres 6 miesięcy od zastosowania preparatu nie należy na opryskanym obszarze wykonywać zasiewów i nasadzeń. Preparat bardzo długo utrzymuje się w glebie i może powodować uszkodzenia roślin.

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl