Wapno Węglanowe Granulowane Sumin 3 kg

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 12,50 zł 12.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Sumin
Kod produktu: 2A02-548EA

Opis

Wapno Granulowane Sumin 3 kg

Nawóz SUMIN WAPNO WĘGLANOWE GRANULOWANE wyprodukowany jest w technice ekologicznej, tzn. Z naturalnych kopalin, bez obróbki chemicznej.

znamionuje się 100% reaktywnością, co oznacza, że bezpośrednio po trafieniu do gleby wchodzi w reakcję z roztworem glebowym. Nawóz można stosować na wszystkich rodzajach gleb wymagających wapnowania.

SUMIN WAPNO WĘGLANOWE GRANULOWANE podwyższa odczyn gleby, co przekłada się na wzrost skuteczności pobierania poprzez rośliny części pokarmowych, wydajnie hamuje toksyczne działanie glinu występującego naturalnie w glebie. Pozwala na to rozwój pożądanej mikroflory, co wpływa na przebieg procesu mineralizacji materii organicznej w glebie i równocześnie ogranicza rozwój chorobotwórczych grzybów.

SUMIN WAPNO WĘGLANOWE GRANULOWANE wszechstronnie wpływa na rozwój roślin.

Sposób nawożenia:

Dla zachowania prawidłowości procesu odkwaszenia granulat powinien zostać równomiernie rozsypany na nawożonym obszarze. Pod wpływem wilgoci następuje rozpad granulek nawozu, który wraz z wodami opadowymi równomiernie odkwasza cały profil glebowy.

słusznym terminem wykorzystywania jest okres po zbiorach warzyw i owoców: późne lato, do późnej jesieni oraz okres wiosenny. Zalecane jest również użytkowanie wapna pogłównie, w okresie wegetacji roślin. Produkt może być stosowany całorocznie na trawnikach.

Dawkowanie:

w uprawie wrzosów nie stosować wapnowania przy PH powyżej 5,5, adekwatne PH to 4,5-5,5 nie wapnować borówki i innych roślin wymagających gleby o PH 4,5-5,0, gdy PH jest powyżej 5,0

mieszanie z innymi nawozami:

produkt można bez obaw mieszać z innymi nawozami granulowanymi, niedozwolone jest natomiast miksowanie z obornikiem, nawozami fosforowymi i nawozami zawierającymi amonową formę azotu. W sytuacji wykorzystania wyżej wymienionych nawozów należy zachować odstęp czasowy (2 tygodnie dla gleb wilgotnych, co najmniej 4 tygodnie w przypadku braku opadów).

Skład:

98% węglanu wapnia (cac03)

100% reaktywność

Nawóz organiczny:

Skutecznie podciąga ph- aktywuje wchłanianie innych pierwiastków

Stymuluje rozwój mikroflory

udoskonala strukturę fizyczną gleby

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl